September 27, 2005

اول سعی می‌کنم خشم رو از ذهنم بیرون کنم و حرف بی‌منطق نزنم

دوم می‌خوام از دید آقایون هم به قضیه نگاه کنم اما نمی‌دونم درست می‌بینم یا نه.

سوم در اجتماع ما مردانی هم زندگی می‌کنند که صرفنظر از دین و آیین، اخلاق پاکی دارند. اما حرف من در پست 22 سپتامبر در مورد اکثریتیه که دیگه از حد و مرز سن و سواد و شهر و موقعیت اجتماعی گذشته.

چهارم من یه قضیه‌ای اصلن واسم قابل درک نیست. چرا تا به رفتارهای لجن‌آلود مردای هرزه‌ی جامعه اعتراض می‌شه، نوک پیکان دوباره به سمت خانما برمی‌گرده و این داستان همیشگی که شلوارای کوتاه و مانتوی تنگ و… (زمستون که کسی شلوار کوتاه نمی‌پوشه چی؟!) این پرسش رو نمی‌تونم جواب بدم چون خارج از ایران زندگی نکردم: مگر بجز چند ناحیه‌ی محدود در این دنیای پهناور، همه جا پوشش اختیاری و سلیقه ای نیست؟ پس بر اساس این منطق آقایان که "ایراد از لباس پوشیدن خانمهاست"، در آن سوی مرزها چه خبره؟!!

پنجم من در هیچ جایی نگفتم نیاز جنسی غیر طبیعیه یا بیخودیه. اما فکر می‌کنم انسان با حیوان تفاوتی داره و اون اراده و تسلط روی رفتارشه. کسی با این جمله مخالفه؟ اگه مخالفه بهتره با یه روانپزشک مشورت کنه!

اصل داستان: من دلم می‌خواد گاهی تنها از خونه بیام بیرون و کمی خرید کنم یا قدم بزنم . یا به سر کار برم. هیچکدوم هم از شلوارهای من کوتاه نیست.اما شهر به این بزرگی انقدر جا نداره که بدون شنیدن حرف‌های رکیک یا برخوردهای چندش آور توی تاکسی و خیابون به مقصد برسم. این آشفتگی داره بیشتر و بیشتر می‌شه و تنها توجیه هم اینه که خانما اینطورن و اونطورن. من حق خودمو بعنوان یه شهروند از این شهر میخوام. . دوست خوبی که اسمشو نذاشته صحبت منطقی مطرح کرده. شاید اگه اینجا هم تفریح بیشتری وجود داشت انقدر فکر و ذکر دخترا و پسرای جوون ما این نبود که با کی دوست بشن و چی بپوشن. دوست عزیز! اون پسر 24 -5 ساله خیلی راحت میتونه باکسی که تمایل داره دوست بشه. اگه هم خیلی به فکر آخرتشه و مذهبیه، خدا رو شکر تو دین مبین ما فکر اینجاش رو هم کردن و قانون بسیار بشردوستانه و دوراندیشانه‌ی صیغه رو گذاشتن. نه اینکه راه بیفته تو خیابون و وقیحانه همه رو نگاه کنه و تو تاکسی مثل خونه خاله‌اش بشینه تا کمی بیشتر به خانم بغلیش بچسبه. آقای محترم! باور کن یه خانم فقط حلال نیاز تو نیست. اون خانمی که بغل دست تو نشسته یه آدمه که روح داره فکر داره زندگی خودشو خوشی ها و ناراحتی های خودشو داره و رفتار زشت تو این آدمو فقط منزجر می‌کنه.

آخر: فعلن اوضاع همینه.پس ترجیح میدم یاد بگیرم از حق خودم بعنوان یه شهروند دفاع کنم. دیگه هم این بحثو ادامه نمی‌دم و از ایمیل‌هایی که خواستن منو از اشتباه در بیارن و مشکلمو حل کنن! همینجا تشکر می‌کنم.

آخرتر: تا همشو دیلیت نکردم پستش می‌کنم.


Comments:
اصلا خشمگين نشو به نظر من كاملا منطقي هم نوشتي ...
 
والنتين عزيز تو جايي زندگي ميكنيم كه مردها شهروندتر هستند .. و تاسف بارتر اينه و قانون و شريعت هم اين تر بودن و تشديد كرده.. مشكل سر شلوار كوتاه نيست.. مشكل سر اينه كه تو اين جامعه كوفتي مردها نميخوان بفهمن كه روح زن روح يه انسانه كه هم زخم خورده كردن اون يعني نابودي و از هم گسيختگي جامعه.. مشكل سر كج فهمي هاست
 
baa arze salame mojadad...oon aghaee ke khodesho moarefi nakarde bood
esmesh Mohsen hastesh va 19 saleshe...albate ino begam ke man asheghe
bahs kardan hastam na kal kal kardane gheyre mostaghim bekhatere
hamin ham khodamo moarefi kardam...dar zemn chizaee ke man neveshtam
estembate shakhsime va az rooye chizhaeye ke dorovaram mibinam va mishnavam
dar in zamine harf ziade ...man faghat dar akhar mojadadan tashakor mikonam
va age kasi az harfaye man narahat shode mazerat khahi...mohsen_cool2005
 
بايد از حقت دفاع كني و كوتاه هم نيايي.حكايت منه كه نوشته بودم كارگردان يك كاري بهم گير داده بود و يكي نوشت لابد شلوار كوتاه پوشيده بودي و مانتوت تنگ بود.اولا كه من هم شلوار كوتاه و مانتوي تنگ نپوشيده بودم ثانيا انقدر يعضي از آقايون حريص و بدبختند كه تا يكي اون تيپي بپوشه بايد آب از دهنشون راه بيفته؟
 
aslan yeki doost dare lokht too khiyaboon rah bere mage baghye heyvoonan ke mikhan bedaranesh!!
 
آره منم کلی حرص میخورم ... دیروز تو روزنامه نوشته بود یه پسر 19 ساله به یه دختر 8 ساله تجاوز کرده . اونم گفته دخترک رو تو کوچه دیده با پوشش نامناسب و.... آخه یکی نیست بگه لجن . دختر 8 ساله به بچه اس . چی داره که بخواد پوشش بده ؟
 
محسن جان اگه همونی هستی که نوشته بودی ایراد از سیستمه... اصلن ناراحت نشدم.
نگاه جان چقدر از این عبارت "تر بودن" خوشم اومد
 
سلام دوست نازنين:
من يکي از خوانندگان وبه زيباي شما هستم وبا، وبه شما
زيبايي ها رو زيبا تر مي بينم
شما،مسلا،هنرمندان عشقيد و زيبايي مي آفرينيد
مي توان با شما به اوج رسيد
ودر قله زيبايي"موفقيت"را تجربه کرد
و من اين "موفقيت"را براي شما نازنين ماندگار،آرزو مي کنم
صادقانه بگويم دوستتان دارم

به منم سر بزن که خيلي خاموشم
يا حق....
"پت"
.
 
سلام،
ابتدا از تاخيری که در اضافه شدن لينک شما به ليست ما به‌وجود آمد عذر می‌خواهيم. از اينکه «ليست وبلاگ‌های به‌روز شده» را برای معرفی وبلاگ خوبتون به دوستان ديگه انتخاب کرديد متشکريم، لينک شما به ليست ما اضافه شد و اميدواريم پس از اين دوستان جديدی از اين طريق با وبلاگ شما آشنا بشند.
با تشکر

ليست وبلاگ‌های به روز شده
 
شبیه اینه که بخوای ناممکنو ممکن کنی اما این از ÷س انسان بر می اد.یعنی باید بیاد چرا که حق خود وهم نسلانمون رو نیاید نادیده گرفت.این اولین کامنت منه. 1 هفته ای میشه مطالبت رو تعقیب می کنم .شادی و ÷یروزیت آرزوی قلبی من برای شما دوست خوبِ
 
har ky ba harfat mokhalefe be nazare man bimare.mardaye mariz zyadan ,hata age zano too goony ham bokony mikhan behesh dast bezanan.va motasefane too irane azize ma bishtar
 
Post a Comment<< Home

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Web Blog Pinging Service