October 06, 2005

پرده‌ی کذایی

چند روز پیش جایی بودم و بحث کشیده شد به اینکه خیلی از دور و بریا دارن طلاق می‌گیرن و مشکلشون هم مسائل اخلاقیه. متاسفانه اینجا معجونی شده از ناهنجاریهای رفتاری که معلوم نیست از کجا باید درستش کرد. ازدواج‌هایی که معیاراش شدیدن در پیتیه و مهمترین مساله‌اش اینه که کدوم آرایشگاه برم و شام چی بدیم، نتیجه‌اش بهتر از این هم نمی‌شه. اما یکی از مواردی که حرف زدن درباره‌اش تابو محسوب می‌شه مسائل جنسیه. یکی از شاخه‌هاش هم حفظ بکارته و اینکه جامعه برای زن این حقو قائل نمی‌شه که س ک س رو تجربه کنه وداشتن پرده‌ی کذایی رو یه ارزش می‌دونه.الان خیلی از دخترای ما در مورد بکارت نظرشون عوض شده اما مگه ایران به تهران و چند شهر بزرگ ختم می‌شه. خدا می‌دونه چند میلیون زن تو ایران زندگی می‌کنن که هرگز از س ک س با همسرشون لذت نبرده و نمی‌برن اما به همون زندگی ادامه می‌دن. زن در جایگاه یک انسان می‌گه من مالک جسم خودم هستم و می‌خوام خودم در مورد روابطم تصمیم بگیرم. پانته آ ا ز دید منطقی این بحث رو بررسی کرده و نیازی به تکرار من نیست. خیلی جاها کشش جنسی رو با عشق اشتباه می‌گیرن و خیلی جاها هم عدم رضایت از س ک س تاثیرات مخربی روی رابطه میذاره. همین نارضایتی جاهای دیگه خودشو نشون میده و همه چیزو خراب می‌کنه. فکر می‌کنم تعداد آقایون متاهلی که با نفر دومی هم س ک س دارن ، وپسرایی که خارج از ایران زندگی می‌کنن اما موقع ازدواج راهشون این وری میفته به وضوح این قضیه رو نشون می‌ده. س ک س پیش از ازدواج اختیاریه و نداشتن این پرده‌ی کذایی گزینه ی قابل تاملی نیست. اما واقعیت چیه؟کاری به استثناها ندارم مگه چند نفر مثل کیوان فکر می‌کنن؟.اکثریت جامعه‌ی ما رو پسرایی تشکیل می‌دن قبل از شروع زندگی مشترک آزادانه و علنی با دخترای زیادی دوست می‌شن و س ک س رو هم تجربه می‌کنن. اما سوال تاریخی اینه که چرا موقع ازدواج دختری رو می‌خوان که بدونن اگر هم با کسی یواشکی دوست بوده، پرده‌اش دست نخورده است! (بگذریم که خیلی از دخترا هم تو دوره‌ی عقد یا نامزدی رو این قضیه حسابی مانور می‌دن و پسره رو مثل عروسک می‌چرخونن و پوئن می‌گیرن) جامعه ما هنوز راه زیادی در پیش داره تا به اونجایی برسه که آدمها به نظرات هم احترام بذارن، و آقایون یاد بگیرن که زن رو بخاطر انسان بودنش بخوان نه بخاطر جسمش. ما داریم جایی زندگی می‌کنیم که خیلی از زناش وقتی می‌خوان موهاشونو کوتاه یا رنگ کنن باید از شوهرشون اجازه بگیرن و خیلی از زنا چون شوهرشون موی بلند و تیره دوست داره در حسرت کوتاه کردن موشون می‌مونن. جایی که شوهر تعیین می‌کنه لباس خانمش یقه داشته باشه یا باز باشه. جایی که شوهر تعیین می‌کنه که این دختر که تا حالا بدون روسری همه جا چرخیده باید از این به بعد با روسری بیاد. یا اینکه آرایش خانمش کمه یا زیاده. جایی که هنوز مرز تصمیم‌های شخصی درش تعریف نشده و متاسفانه خود خانما هم یا حواسشون نیست یا از آویزون بودن به یکی دیگه بر حسب عادت لذت می‌برن.

چقدر با این جمله موافقم که "یه آدم حسابی تو تخت خواب هم آدم حسابیه".اصلن تقطیره این دو تا بود که این حرفا رو زدم!

k1

pantea


Comments:
اگه آقایون هم این چنین سنجش بکارت میشدن نظر ها خیلی متفاوت میشد
 
با خوندن این مطلب و نظراتی که براش نوشته بودند کلی رفتم تو فکر... چرا باید ما هنوز هم درگیر این طرز فکرهای قدیمی باشیم. چرا باید خودمون رو از چیزهایی که خدا بهمون اجازه استفاده شون رو داده محروم کنیم... اگر باکره بودن نشان پاک بودنه و نبودنش نشان هرزگی و ناپاکی ، پس چرا خداوند ازدواج موقت رو جایز دونسته برای انسان ؟ واقعاً چرا؟ اسلام رو عوض کردن و دارن به خورد ما میدن، اونوقت هی داد وبیداد میکنند که اسلام داره از دست میره، جوونها دارن از اسلام دور میشن و ...

به نظر من مهمترین چیز پاک بودن دختر هست ، باکره بودن یا نبودن تنها یک نشانه ظاهری هست که به علل مختلف به غیر از سکس ممکنه از بین بره و این نباید ملاکی برای پاک بودن دختر باشه... هیچ میدونید این طرز فکر تاحالا چه تعداد دختر بی گناه و معصوم رو وادار به خودکشی کرده ، یا چه تعداد دختر به خاطر این به قول ولنتاین پرده کذایی الان گوشه نشین و خونه نشین شدند؟ به خدا ما باید اون دنیا جوابگو باشیم. چرا نمیخوان این رو بفهمن بعضی ها؟؟؟

--------------------
در ضمن من به این مطلب در وبلاگم لینک دادم.
 
این قدر جو گرفتم که یادم رفت سلام کنم
سلام
وبلاگ جالبی داری. به خاطر مطلب پرده کذایی بسیار سپاسگذارم، امیدوارم با نوشتن این مطالب بشه فکر بعضی ها رو باز کرد.
موفق باشید.
 
ميدوني والنتين جان.. اين چيزا كه ريشه تو فرهنگ ما داره و خيلي هم اشتباه هست .. سخت ريشضه در باور مرئم داره.. يعني عوض كردنش خيلي سخته.. ولي متاسفانه خيلي از همجنسامون اينقدر همه چب به گند ميكشن كه اگه بخوايم با هاشون بحث كنيم فوري اونا را مثال ميزنن.. انگار كه زنا ظرفيت ندارن.. مث همين كوتا و و تنگي مانتو و پاچه شلوار.. من تا ميام يه چيزي بگم.. فوري اين جواب ميشنوم.. دو روز آزاد گذاشتن ببينيد فقط مونده لخت بريزن تو خيابون.. بقول يه استادي ميگفت.. اه تو اروپا مي بينيد كه يه زن با يقه باز مياد تتو خيابون عيب هم نيست .. به دليل چشم سيري مرداش نيست.. به دليل فرهنگ اونجاست كه اون نوع پوشش را مجاز دونسته.. حالا اگه تو فرهنگ ايراني ما مجاز نيست زن با يقه باز بياد بيرون راهش اين نيست كه همه زنا يقه شون باز كنن تا چشم مردا سير بشه.. كه نه تنها سير نميشه بلكه گرسنه تر ميشن.. بلكه باد ديدگاه رو عوض كرد.. اونقدر نظريه و برهان آورده بشه كه يه مرد بپذيره كه برداشتش اشتباه بوده.. در مورد بكارت و اين حرفا هم همينه.. بايد ديدگاه را عوض كرد.. مهم نبودن بكارت به معني اني نيست كه دختر سكس هاي متعددي را امتحا نكنه.. بلكه به اين معني هست كه معيار سنجش من همهوجودم هست.. همين موجودي كه هستم با همه ويژگي.. و نپرس كه باكره هستم يا نه.. بپرس انسانم يا نه.. خلاصه منظورم اين هست كه همجنسان عزيز نبايد آتو دست جنس خشن بديم كه هي برامون مثال بيارن از بي پروايي شما.. بلكه بايد از متانت آگاهمون.. احساس پاك و راسخمون.. جسم نيرومندمون .. و روح بلندمون مثال بزنن.. ما پشت به فرهنگمون نيمكنيم.. اونو درستش ميكنيم..
 
از اين كه اين همه غلط داشت معذرت..
 
خیلی وبلاگ خوبی داری .حتما هر وقت اپ کردی خبرم کن.
 
در همین مورد نوشتم
 
براي دخترا بكارت شده ملاك پاكي يا ناپاكي ، براي پسر ها چي ؟؟؟
 
ببین من خودم اعتقاد دارم به برابری بین زن و مرد . یعنی اگر مرد آزاده قبل از ازدواج سکس رو تجربه کنه و بعد هم بدون واهمه ازدواج کنه پس حق طبیعیه و نیاز طبیعیه زن هم همینه . اما منم که این اعتقاد رو دارم خودم این کارو نکردم. میدونی چی میگم؟ حتی اون رو ابراز هم نمکینم. عقیدم رو میگم . و مطمئنم که خیلی خیلی از مردهای تحصیل کرده و فرنگ رفته و روشن فکر ایرانی هم هنوز ته ته ذهنشون دوست دارن موقع ازدواج همسرشون باکره باشه . یه کمی هم بهشون حق میدم . از بچگی اینو تو ذهنشون کردن که دختر خوب و پاک و نجیب دختری که باکره باشه.
 
پست دیروز من هم در همین مورد بود.
 
دوست خوبم سلام
متنت رو خوندم.مطلبی که وبلاگ"ازپشت یک سوم "هم دراین باره نوشته شده بود خوندم.نظرم روهم نوشتم.گفتم همون نظر رو هم تو وبلاگ زیبای تو بذارم...: اول نشستم همه نظرات رو خوندم.بعد دارم نظرم رو می گم!!!!من نمی دونم چرا تو این دوره زمونه مخالفت با دین با خدا با اخلاقیات شده مد.شده روشن فکری.بابا به خدا این روشن فکری نیست .اصلا کسایی که دم از روشن فکری می زنن می دونن رو شن فکری یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به نظر من همه سنت ها به خاطر سنت بودنشون غلط نیست!!!!!!!!ادم باید از عقلش استفاده کنه اگه یه چیز درسته باید قبول کرد حالا این حرف برای امروز باشه یا برای چند قرن پیش.متاسفانه جوون های الان از روی لجبازی هر حرفی که به عنوان سنت یا دین گفته میشه باهاش مخالفت می کنن.بدون اینکه حتی یه ذره فکر کنن.این خود تحجره.این یعنی اند امل بودن.
اصلا این موضوعی که مطرح شد ربطی به دین نداره.این ریشه در اخلاقیات وانسانیت داره.حتی کسی که تا الان تو عمرش کلمه اسلام به گوشش نخورده این مسئله (پاک بودن)براش اهمیت داره !!درسته که نبودن پرده تو بعضی از مواقع نادر!!به معنای ارتباط داشتن نیست.ودرسته که بودن پرده هم تو خیلی از موارد نادر!!!به معنای ارتباط نداشتن نیست.ولی چیزی که این وسط هست موضوع وبحث اکثریته.ما به اقلیت کار نداریم .اونا بحثشون جداست.
من می گم این حقه همه هست که بخوان همسرشون فقط مال خودشون باشه وبا کسی دیگه ارتباط نداشته باشه این اصلا ربطی به حقوق بشر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ومالکیت روی بدن !!!!!!!!!!!!!!!!نداره.اصلا همه چیز رو قاطی کردیم.بابا روشن فکری این نیست که برخلاف موج موجود نظر داد.
هر کسی که با بودن پرده مخالفه وبودنش رو ضروری نمی دونه نامرده که به حرفش عمل نکنه.دختر خانومی که داشتن ارتباط با هر کسی رو که دوس داری رو برای خودت ازاد می دونی ودم از حقوق بشر می زنی!!!!تو حتی برای بدن خودت ارزش قائل نیستی وحاضری گوهر وجودت رو در اختیار هر کسی قرار بدی.پس از همسر ایندت هم توقع نداشته باش که پاک اومده باشه وفقط مال تو باشه(اینجا اصلا بحث مالکیت نیست اینکه می گم فقط مال تو باشه.منظورم اینه که از فرط علاقه چنین حسی بهت دست بده که نخوای طرفت مال کس دیگه باشه...)واقا پسری که خودت قبل از ازدواج هر کاری دوس داری کردی تو هم حق نداری یکی از شروطت رو برای ازدواج باکره بودن طرفت قرار بدی.
من حرفم اینه:باکره بودن مهمه.خیلی هم مهم.حداقل برای من.ولی کسی که براش مهم نیست خواهشا شعار نده.رو حرفش وایسه.خواهشا.... یه چیزه دیگه.....:کسایی هستن که در مورد شخصی بودن!!!!!!!!!!!!!! این موضوع حرف زدن.واقعا جای تعجب داره.یعنی اونا به این اعتقاد ندارن که وقتی دونفر با هم ازدواج می کنن دیگه بحث فرد بودن یا من وتو در میون نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/اون موقع دیگه میشه بحث"ما".دو نفری که با هم پیمان زنا شویی می بندن.همه چیز طرف مقابل میشه مسائل خودشون .پس چه طور این مسئله به این مهمی میشه شخصی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
 
اول بگم که هر کسی مختاره هر جوری دوست داره و مایله ازدواج کنه ولی من متوجه نمیشوم کسانی که بر سالم بودن پرده بکارت تاکید دارند از وجود آن میخواهند به چه نتیجه ای برسند؟حتي با وجود پرده بكارت چه كسي مي تواند تعيين كند كه آيا دختر قبل از ازدواج رابطه جنسي داشته است يا خير؟

اين فرض كه هميشه سلامت پرده بكارت به معناي عدم وجود سابقه رابطه جنسي مي باشد از نظر علمي مردود است راههاي برقراري ارتباط جنسي فقط دخول نيست، دختر مي تواند با حفظ پرده بكارت از راههاي مختلف ارتباط جنسي داشته باشد و از طرف دیگر غشاء هيمن يا پرده بكارت به طور طبيعي داراي انواع مختلف است كه برخي از انواع آن حتا در صورت نزديكي هم آسيب نمي بيند و در معاينات پزشكي نيز قابل تشخيص نمي باشد و يا حتي با وجود پاره شدن پرده بكارت براي تظاهر به باكره بودن، با عمل جراحي ، آن را دوباره به حالت اول برگرداند. برخي از زنان به طور طبيعي بدون اين غشاء متولد مي شوند. به اين ترتيب اصولا نمي توان با اتكاء به سالم بودن يا نبودن پرده بكارت در مورد وجود سابقه رابطه جنسي قضاوت نمود.هر چند که تنوع در شکل این غشا آنچنان است که سالم نبودن نوعی از آن معادل سالم بودن نوعی دیگر است.در هر صورت بودن پرده بکارت به منزله آك بند بودن كالاي مورد معامله این عزیزان نیست!!!!! .من به پرده دوزان خرده نمیگیرم چون شرایطی برابر را برای دختران و پسران فراهم میکنند ، همانطور که بکارت پسران قابل تشخیص نیست بکارت دختران هم نباشد.

سالم نبودن پرده بکارت
نداشتن پرده بكارت به طور مادرزاد
در طول نخستين مراحل رشد جنيني، به طور كلي هيچ بخش ورودي به واژن وجود ندارد. لايه باريك بافتي كه در اين مرحله واژن را مي پوشاند، قبل از تولد به طور ناقص تقسيم مي شود، اين لايه بعدها پرده بكارت را به وجود مي آورد. در صورتيكه در مرحله قبل از تولد، تقسيم لايه به طور كامل صورت گيرد، موجب مي شود بعضي زنان به طور مادرزاد، پرده بكارت نداشته باشند.
گذشته از فقدان مادرزادي پرده بكارت در بعضي زنان، در صورتيكه زن در هنگام سكس، آرام و بدون تنش بوده ، زمان كافي براي عشق ورزي داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتي كند و دهانه واژنش به اندازه كافي مرطوب باشد، آلت تناسلي مرد به نرمي وارد واژن او مي شود و به اين ترتيب در اولين ارتباط خونريزي نخواهد داشت. اما اگر زن مضطرب باشد يا بترسد و پاهايش را جمع كند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونريزي و درد خواهد داشت.
بعضي مردها ادعا مي كنند كه مي توانند در حين سكس تشخيص بدهند زن قبلا سكس داشته يا نه، چنين نيست. تنها چيزي كه مردان مي توانند حس كنند، مضطرب و نگران بودن زن است كه به همين دليل خودشان را منقبض كرده و دهانه واژن به نظر تنگ تر مي آيد.

به نظر میرسد حال باید این سوال را پرسید آیا شما حاضرید با کسی که قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته ازدواج کنید؟شما حاضرید با کسی که ازدواج موقت داشته و در ازدواج موقتش منعی در روابط زناشویی نداشته ازدواج کنید؟
 
سلام وبلاگ جالبی داری موضوعه خوبیه و یه معضل بزرگ ظاهرا دخترا به خودشون اجازه نمی دن که اینجور جاها نظر بدن و این خیلی بده به خدا ما هم حق زندگی داریم همینطور که آقایون می تونن خیلی راحت و بی پرده در مورد این مسائل نظر بدن ما خانم ها می تونیم این حق رو داشته باشیم ولی همیشه خودمون رو کنار می شیم
ای کاش جامعه خیلی از حقوق رو که حق ماست ازمون دریغ نمی کرد
 
سلام
در بحث مورد نظر صرف نظر از خلط مبحث هاي صورت گرفته غکر کنم کنم اگه به اين آيه قرآن کريم در سوره نور توجه کنيم که زنان و مردان پاک را شايسته هم و مردان و زنان ناشايست را در خورد هم مي داند جواب بسياري از سوالات را خواهيم گرفت. ضمن اينکه از ياد نبریم که خداوند قادر هم گناهکاراني را که توبه واقعي نموده و ديگر مرتکب اشتباه نمي شوند مورد عفو خود قرار مي دهد حال ما که بنده او هستيم بهتر نيست در صورت اطمينان از طرف مقابلمان که تصميم گرفته ديگر اشتباه نکند از گذشته او صرف نظر نموده و حال و آينده او را در نظر بگيريم. چه دختر باشد و چه پسر.
در مورد مسائل مخلط هم يکي از دوستان جواب خوبي داد که دو نفر که با هم ازدواج مي کنند ديگر فقط خود فرد مطرح نيست. اصلا" يکي از بي نظيرترين آموزه هاي روحي ازدواج بيدار شدن و تقويت روحيه ايثار در آدمي است که افراد مجرد مسلما نمي توانند به تکامل کامل بشري دست يابند.
در ضمن اين آمادگي را اعلام مي کنم که حاظر به مناظره منطقي در مورد مسايل مورد مناقشه خورده گيران به موارد به اصطلاح تبعيض بين زن و مرد در اسلام هستم و بايد بدانيم که مشکلاتي را که گريبان گيرمان است اگر با روشنفکري ديني اسلامي که نياز امروز نياز جامعه است بنگريم راحت تر قابل حل است. مشکل امروز ما جوانان اين است که اسلام را از بدفهمان آن مي شنويم، پس اگر واقعا" دنبال راه چاه هستيم سعي کنيم دانبال واقعيت باشيم نه منتظر القائات.
لااقل مي تونيم بشنويم و حتي کمي امتحان کنيم.
hadikarbasi@hotmail.com
 
<< Home

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Web Blog Pinging Service