December 16, 2005

فجر فرنگی

من هیچکدوم از نامزدهای گلدن‌گلاب رو تماشا نکردم، اما دوست دارم "باغبان وفادار" و از موزیکالها هم "غرور و تعصب" جایزه بگیرن. اگرچه "کوهستان بروک‌بک" هم با درجه R رقیب کوچیکی نیست. جورج کلونی با "شب بخیر و موفق باشید" سیاه و سفید و جکسن با "کینگ کنگ" اقتباسی یعنی دو فیلم کاملن متفاوت هم تو لیست هستن. با اینکه به اسپشیال افکت ارادت دارم اما بهتره چنین فیلمای پرهزینه‌ای همون جایزه‌ی بهترین اسپشیال افکت رو بگیرن و برن خونه‌شون. "تصادف" هم با تایید اونایی که دیدن فیلمنامه‌ی خوبی داره. تصور می‌کنم از اون فیلماییه که اگه ببینم خوشم میاد. همیشه انتخابای گلدن‌گلاب بیشتر از اسکار بهم می‌چسبه. "نزدیک‌تر" شدیدن بهم چسبید و یه عالمه گلاب هم گرفته بود. ترون از اون بازیگراییه که مثل آنجلینا نون خوشگلیشو نمی‌خوره. واقعن بازی می‌کنه و از دفورمه شدن صورتش ابایی نداره. نایتلی هم یه شر و شور خاصی داره. جواکین فونیکس رو هم به بقیه ترجیح می‌دم ضمن اینکه اصلن از گریم جانی دپ تو "کارخانه شکلات‌سازی" خوشم نیومد. "مردسیندرلایی" از اونجایی که زیادی هالیوودیه شاید شانسش تو جوایز آکادمی بیشتر باشه. چقدر دلم می‌خواست منم می‌تونستم برم تو یه سینمای استاندارد حسابی بدون صدای رواعصاب‌راه‌برو چیپس و خش‌خش و موبایل همه‌ی اینا رو تماشا کنم. کاش انتخاب داورایی که فیلما رو می‌بینن به انتخاب منی که ندیدم نزدیک باشه. فقط به یه دلیل: یکم دلم خوش بشه! بهرحال تا 16 ژانویه هر چی نشریه و سایت تخصصیه شروع می‌کن به پیش‌بینی. مهمونا و نامزدا هم خودشون رو می‌کشن واسه انتخاب لباس. کمپانی‌های مد که دیگه از این بهتر نمی‌خوان و نون پاپاراتزی‌ها هم تو روغنه. خلاصه تو این برو و بیا من می‌مونم و حوضم. خواهش می‌کنم وقتی می‌بینین اون ور دنیا چنین مراسمی با یه نظم بی‌نظیر برگزار می‌شه حتا به فکرتون هم خطور نکنه که مثلن با جشنواره فجر مقایسه‌اش کنین! اگه دیدین راس ساعت شروع شد و جای هر مهمونی مشخص بود و صندلی نامزدها و برنده‌ها از قبل با فیلمبردار و کارگردان هماهنگ شده بود اصلن تصورش رو هم نکنین که یه روز اینجا از این خبرا بشه. اگه از دیدن لباسای رنگ و وارنگ و نیش‌های تا بناگوش باز مثل من ذوق کردین سعی کنین به خاطر نیارن که واسه دو تا موی خانما اینجا اسلام به خطر میفته. اگه دیدین خبرنگارا اون چند روزه چه جولانی می‌دن و همه جا حاضرن و احتیاج به مجوزای جورواجور ندارن و منتقدا هرچی دل تنگشون بخواد می‌نویسن، بهتره یاد حادثه‌ی هوایی هفته‌ی پیش نیفتین که فقط حالتون بد می‌شه. خلاصه اینکه PEOPLE واسه من فیلتره. اگه اکانت شما اونو وا می‌کنه به منم بگی ثواب داره. دلم واسه عکسای توپی که می‌ذاره تنگ شده. اگه می‌خوای فکر کنی سلیقه‌ام چیپه هم عیبی نداره!

اگه هنوز لیستو ندیدن CLICK HERE

چند تا عکس از گلدن‌گلاب پارسال:

little girl of Hollywood is grown up

best choice really

again closer

my favorite face!

Comments:
من اسكار رو ترجيح ميدم . ميدوني CLoser خيلي خوب بود ولي خوب اسكاري نبود. ولي من مشكلم با اسكار اينه كه انتخاب برنده هاشون خوب نيست يعني پارسال با هر معياري كه ميخواستي در نظر بگيري يكي از دو جايزه اصلي رو بايد اسكورسيزي به خاطر Aviator ميگرفت ولي خوب ديگه آكادمي با نيويوركيها خوب نيست اصولا!:)
 
میبینم که در "فیوریت فیس" با هم تفاهم شدید داریم! اطلاعاتت جالب و کامل بود مرسی. من از اون خانوم مورد علاقه ام یه کلکسیون عکس و فیلم دارم
 
<< Home

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Web Blog Pinging Service