February 09, 2006

از تماشای "ده" کیارستمی خیلی لذت بردم. شخصیت امین خیلی جالب بود. به نظرم اگه اسم فیلم رو می ذاشت دیکتاتور کوچولو خیلی بهش میومد! شاید یکی از قشنگترین تیکه‌هاش اونجا بود که دختره موهاش رو از ته کوتاه کرده بود... یا شاید اونجا که اون دختر روسپـــی می‌گفت همه‌شون می‌گن دوستت دارم، دوستت دارم... به هر حال اگه ندیدن توصیه می‌کنم از دستش ندین.

اما "خانه مومی": خب بعضی تیکه‌هاش ترسناکه! یعنی باعث می‌شه کمی جابجا شی یا تو جات وول بخوری! خشونتش بی‌پرده است، جلوه‌های ویژه‌اش خوبه، الیشا کاتبرت هم خوبه! یه جورایی دلم خنک شد این دختره بی‌مصرف پاریس هیلتن رو می‌کشه. اگه ترسو هستین تنهایی نبینین بعدش بیاین یقه منو بگیرین ها!

دیگه مطمئنم عاشق زبرای "ماداگاسکار" شدم: مارتی! صداپیشه‌اش کریس راک هستش. نمی‌دونین چقدر این موجود بانمکه. بن استیلر هم بجای آلکس یعنی شیره حرف زده.حتمن حتمن تماشا کنین که شدیدن باحالهComments:
خانه مومي رو از الان بايد منتظر دوميش بود با اون پايان بندي مطمئنا دوميش ساخته ميشه. به نظر من هم معمولي بود ولي ماداگاسكار كلا جزو ضعيفهاي كارتوني اين چند سال بود نقدهاش هم اكثرا منفي بود و ده رو هم فرصت نكردم ببينم هرچند از عباس خوشم نمياد ولي فكر كنم جز استثنائات كاريش باشه!:)
 
نگو رضا! خیلی کارتون باحالی بود! اصلن خسته نشدم. بخصوص که قبلن مصاحبه هاش رو خونده بودم بیشتر چسبید
 
اي عجب ! عزيز جان شما از كجا گير آوردين اين ده رو ؟! من خيلي وقته دارم براش له له مي زنم . خوش به حالت باشه حسابي !
 
راستش من از ماداگسکار خوشم نیومد! ولی با نظرت در مورد پاریس هیلتون موافقم!! فکر کنم آخرین فیلم ایرانی ای که دیدم زیر پوست شهر بود. کلی ازش تعریف شنیده بودم. رفتم از زیر سنگ گیرش آوردم چون کارگردانش را هم خیلی قبول دارم. ولی بعد اونقدر خورد تو ذوقم که دیگه تا امروز حوصله فیلم ایرانی دیدن نکردم. از بعد از سال 75 به نظر من همش سیر نزولی بوده. و اما در مورد کامنتت. بله ولنتاین عزیز هدف از اول سرنگونی حکومت ظالمانه یزیده ولی آیا هدف به سلطنت نشتستن حسین یا یکی از نزدیکانشه؟ آیا اگه هدف این بود بازم 72 نفر به جنگ چند هزار نفر میرفتن. اونم 72 نفری که اکثرا نزدیکان حسین هستند. این نبرد برای شهادته چون پایانش مشخصه و هدف از این شهادت زنده نگه داشتن یک پیامه. این کار مثل شهادت بابی ساندزه مثلا. نامی که به جا میمونه و حرفی که سالیان سال بر سر زبانها میمونه.
 
خیلی دلم می خواد بفهمم اما نمی شه! ببین آدم زن و بچه و فامیل و دوست رو به کشتن نمی ده که پیام بذاره! خیلی بهتر از این در طول تاریخ پیام گذاشتن! ضمن اینکه به نظر من حکومت کردن خیلی نقش داشته. از کامنتات تو وبلاگ رضا خیلی استفاده کردم. اما فکر نمی کنم دیدگاه قشنگ تو خیلی هم اسلامی باشه!
 
ممنون ولنتاين جان . اميدوارم پيدا كنم .
 
ولنتاین جان برای من و تو زن و بچه و اینجور چیزا مهمه ولی کسی که این ها براش یه بخشی از یک حقیقت بزرگتره میتونه از تمام اینا بگذره. به هرصورت فکر نکنم شک داشته باشی که امام حسین میدونست که 72 نفری از عهده یک لشکر بزرگ برنمیان. اما در مورد اینکه که گفتی نظرم اسلامی نیست. راستش به نظر خودم که هست! یعنی به نظر من میشه قرائت منسجمی از قرآن داشت که با نظر من جور در بیاد. دست آخر موضوع برای من به این ختم میشه که من کیم خالقم کیه و آیا من واون هیچ ارتباطی با هم داریم؟ و اگه داریم این ارتباط چه فایده ای برای من داره و باید چجوری این ارتباط را تقویت کنم... آیا مرگ آخر داستان منه یا شروع یه زندگی جدیده که توش میشه مسیر تکامل را ادامه داد. دنیایی که از محدودیت جسم خارج شده...
 
بينديش جان اون وقت ميشه فرق مثلا بوديسم با اسلام رو بگي؟! يعني اينايي كه تو داري ميگي تو همه اديان هست كه اين دنيا آخركار نيست و تموم نميشه و خالق هست و ... فرق اتفاقا تو جزيياته نه كليات(به علت هك شدن پرشين بلاگ فكر كنم بحث رو مجبور شيم اينجا پي گيري كنيم!:)
 
نه رضا جان. بودیسم که به خدای واحد و هدایت الهی اصلا معتقد نیست. بودیسم اعتقاد به اخلاقیاته. بودا که اصلا مدعی پیامبری نبوده. این اون لایه دوم دینه. یهود معتقد بودن (هستن) که فقط قوم بنی اسرائیل انسانن و بقیه اصلا در خور بهشت و جهنم نیستن (انحراف در هسته دین). مسیح در واقع میاد این باور نادرست را برداره و بگه همه اقوام بشر رستگار میتونن بشن. پیام مسیح هم منحرف میشه. مسیح میشه معادل خدا. شفیع مردم نزد خدا و اصلا بعدش خود خدا(بخشی از خالق) و خدای مسیحی میشه یک موجودی که جسم داره و جسمش مثل انسانه. در واقع انسان را از روی خودش ساخته. 5 سال پیش دو تا مبلغ مسیحی اومده بودن خونه ما و میخواستن منا متقاعد کنن که خدا انسان را شکل خودش ساخته. و خلاصه چند ساعتی با هم مخ زدیم. ولی من کانورت نشدم! تئوری خدا و تکامل در قران تکرار میشه تا این انحرافات پاک شه. اگرچه با حدیث های جعلی و غیره و غیره انحرافاتی توی اسلام هم هست ولی با رجوع به قرآن خیلیش حذف میشه.

هیچ قومی تئوری ای به کاملی مسلمون ها در مورد خدا و دنیای بعد ندارن. کلمات ساده ای مثل سبحان الله و یا الله اکبر و یا الحمد لله اینقدر عمیقن که حد نداره. من یکبار برای یک دوست بی دین (مثلا مسیحی) معنی کلمه الله اکبر را گفتم. گفتم که یعنی خدا از هرچی که تو فکرش را هم بکنی بزرگتر و کامل تره. و بعد براش الحمد و لله را گفتم (که همه ستایش ها به نحوی به خدا بر میگرده و هرکی را که ستایش کنی در واقع در یک سطح بالاتر خدا را ستودی و در واقع به هر ستایشی اون محق تر از همه است) و بعد سبحان الله را و اینقدر براش این مفاهیم جالب بود که حد نداشت ... داستانش درازه ولی ممکنه این دوستم مسلمون شه.
میگفت اینها تمام مشکلاتیه که من با دین مسیحیت داشتم. اگر انحرافی در هسته دین اتفاق نمی افتاد نیازی به اسلام شاید نبود.
 
خوب يه بحثي است يعني ما با چه ميزاني داريم ميگيم تورات تحريف شده!؟ برپايه چه معياري!؟ بعد حالا بوديسم به جز تيكه وحدانيت خداش چي؟!منظورم از طرح بوديسم اين بود كه يه دين ساخت بشري هم داره ميگه كاراي خوبي بكنين ! اينكه ما دين رو در حد كليات بياريم منظورم بود! يعني در مورد رفتارهاي انساني! و بخصوص ديد بعد از دنياش كه فكر كنم از مال بقيه خيلي كاملتر باشه! اصلا بوديسم چرا زرتشت چه فرقي ميكنه!؟ يعني بحث كلي اينه كه اگه به خاطر انحرافات دينها پشتسر هم اومده باشه الان كه وضع بدتره!! الان هركي داره يه ساز ميزنه! در مورد دنياي بعد كه اتفاقا بيشترين ابهامات وجود داره كه ديگه وارد بحث اون نميشم چون خيلي پراكنده ميشيم ولي بحث نهايي اينه كه اينهمه تفاوت از كجا ناشي ميشه!؟ يعني مثلا اگه يه چيز براي بني اسراييل بد بوده چه جوري واسه مسيحيها خوب بوده و دوباره مثلا براي مسلمانان بد شده!؟ اگه بحث انحراف بود همه دينها بايد در جزييات تكرار ميشدن و فقط اون قسمت انحرافات مجددا روش تاكيد ميشد
 
امین دیکتاتور نیست ما دیکتاتوریم که الان امین ها این جوری فکر میکنن امین خیلی کوچیک تر از اینه که مقصر باشه ... خود کرده را تدبیر نیست.. اینروزا خیلی فیلن دیدم ولی فکر کنم هنوز ایران نیومده باشه بعرا سرش بحث میکنیم وقتی دیدی
 
madagaskar koli bahale :D house of wax ham bad nabood! ghashangish be special effectash bood..age az film kheili hayajani o tarsnak khoshet miyad skeleton key ro ham bebin ! kole film bad nist vali akharesho ro nemishe hads zad bara hamin jaleb mishe :D
 
من فيلم ديدن رو خيلی دوست دارم و معمولا از ديدن فيلم لذت ميبرم . اما هروقت (بدون استثتا ) فيلم کارگردانهای معروف ايرانی رو ميبينم تا چند روز غصه دارم . يعنی حالم واقعا گرفته ميشه . برای همين عزيز دل خواهر با عرض معذرت توصيه اول شما اجابت نمی شود !

راستی والی جونم روزت هم که داره ميرسه . منم که حسسسسسسسساااااسسس !
 
می دونی بیندیش عزیز؟ من هم همیشه به این فکر کردم که خالقم کیه و چرا تو این دنیام و چکار باید بکنم و چطور باید به اون نزدیک بشم. هنوز هم به دنبال این پاسخ ها هستم. اما برخلاف تو هر چقدر که به جواب ها نزدیک می شم از اسلام دور می شم! ببین توحید در همه ادیان وجود داره. اخلاق هم همینطور. شخصن فکر می کنم اگه ده فرمان موسا رو کسی در زندگیش کامل پیاده کنه کافیه. فکر می کنم اگه گفتار نیک و پندار نیک زرتشت رو کسی سرفصل زندگیش قرار بده کافیه. همین که آدم بتونه یه جاهایی خدا رو حس کنه کافیه! بودا پیامبر نبوده اما پیروانش شهره به نیکی هستن و خیلی احساس آرامش می کنن. هم بودایی ها و هم هندوها. تجربه دنیای واقعی نشون می ده که اخلاق گرایی ضمن ارامشی که در زندگی انسان ایجاد می کنه اون رو از خیلی از اصول دست و پاگیری که حتا سه تا ادم روی اونا به توافق نمی رسن رها می کنه. تو می گی یهود از اصل خودش منحرف شد. مسیح هم. مگه اسلام نشده؟ شاید بیشتر از هر دین دیگه ای؟ تسبیح خدا به زیبایی در زبور داوود هست! کی میگه بقیه ادیان به خوبی ما خدا رو ستایش نمی کنن؟! مسلمونا عادت دارن همیشه خودشون رو سر تر از بقیه بدونن و دینشون رو بهتر و کامل تر و همه مشکلات از همینجا شروع می شه. تعجب می کنم دوست مسیحی تو با همه نیایش ها و ستایش هایی که در دین خودش هست با معنی اله اکبر تصمیم می گیره مسلمون بشه!!! شاید هنوز مسیحیت رو خوب نشناخته! بیندیش فکر می کنم حتا کسی که با ادیان اشنا نباشه ممکنه در دلش خدا رو نیایش کنه و خیلی زیبا تر و دلنشین تر از سبحان اله!! بعد هم اگه بخوای بگی انحراف در مسیحیت و یهود باعث شد اسلام بیاد پس بعد از اسلام هم باید دین دیگه ای میومد چون خیلی سریع به دو شاخه شیعه و سنی تقسیم شد و هزار جور روایت واسه هر داستانی گفتن
 
نیما جان امین حاصل دیده ها و شنیده هاست! شاید دیکتاتوری اون از خودخواهی بزرگترهاش ناشی شده. اما به نظر میاد درست مثل پدرش حرف می زنه. پدری که ما نمی بینیم اما رد پاش هست! فیلمها رو بگو که اگه خوبه سعی کنم پیداش کنم. خسیس نباش!
پرت و پلا دوست دارم اسکلتون کی رو ببینم اما هنوز پیداش نکردم

کاتی جان راست میگی ادم دلش می گیره. اما وقتی اینجا زندگی کنی و ببینی یکی اینجا رو تو فیلمش نشون می ده و حرف تو رو میزنه کیف می کنی! اره ولنتاین نزدیکه گرچه می ترسم وسط اینهمه گرفتاری از قلم بیفته
 
فیلم ده محصول چه سالیه؟؟؟
 
vali be nazare man paris bad mimire !
 
<< Home

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Web Blog Pinging Service