July 17, 2006

مردانی دیگر

هستن مردانی که با زنان زندگیشون مثل بخشی از دارایی‌ها رفتار می‌کنن. که کودک‌آزار یا همسرآزارن یا هر موجود مونثی رو فقط با یه چشم می‌بینن. نه فقط در طبقه‌ی پایین جامعه، حتا در میان مردمان تحصیل‌کرده، متوسط و مرفه. اما این همه‌ی داستان نیست!

مردانی دیگر هم هستن! مردانی که قابل احترامن و شریف و حضورشون آرامش و شادی به همراه داره. آغوششون گرم گرمه. امن امنه. که پر و بال می‌دن و از پروازت لذت می‌برن. باید از اون‌ها هم گفت. کم هم نیستن! گاهی دلزده می‌شم از شنیدن اینهمه جنایت و مکافات. اگه دلمون سوخت که فلان زن بخاطر نادانی مردش مصیبت‌ها کشیده، یادمون باشه جوری نگیم که تخم نفرت بکاریم. که انگار همه‌ی زن‌ها قدیس‌اند و همه‌ی مردها دیو! اشکالی پیش نمیاد اگه از مردان دیگر هم بنویسیم. به روند حمایت از حقوق بانوان هم هیچ خللی وارد نمی‌شه! ضمن اینکه اگه چنین مردانی در زندگی ما نبودن و نیستن معنی‌اش این نیست که دیگران هم ندارن!

# من هرگز به هیچ ایسمی پایبند نبودم و دلایل شخصی خودم رو هم دارم. اما رو دلم مونده بود بگم فمینیزم تبلیغ ضدمرد، ل ز بی، نفرت از همه‌ی مردای دنیا، برتری جنس زن و پست بودن جنس مرد، حمایت از طلاق، و جنگ و دعوا نیست! واقعن نیست! اگه کسی اینا رو قبول داشت و ادعا کرد برپایه فمینیزمه، دست کم ما انقدر انصاف داشته باشیم که درست رو از نادرست تشخیص بدیم! اگه حق داری رای بدی، وارد سیاست و اقتصاد بشی، دستمزد کلان بگیری، از حقوق کامل شهروندی برخوردار باشی - همه جا ایران نیست که- و خیلی کارای ساده دیگه که سهم خودت از اجتماع می‌دونی، مدیون جنبش زنان و البته فمینیزم در سالهای خیلی دور هستی!


Comments:
انصافا تکبیر!
 
salam weblogamo delete kardam hamoon tori ke kheyli haa ro az ghalbam va maghzam delete kardam.boos
 
harfe hesab jawab nadare.:)
 
اين مردا رو دوس دارم :-)
 
در مورد مردها بايد بگم انقدر بدبين شدم كه سالها بايد بگذره تا اين بدبيني از بين بره .در مورد فمينيزم هم باهت موافقم . ما فقط مخالفت بلديم .غافل از اينكه خيلي چيزها رو مديون زنان فمينست واقعي هستيم.
 
khoshgel khanoom,mordam az khande=burt out to laugh!
 
من فكر مي كنم كلا هيچ ايسمي نيست كه بشه كامل طرفش و گرفت..
------------
در مورد مردا.. قضاوت نمي كنم..
 
پوپک: کدوما رو؟!!!!!
کتی جان شما که دلت پر از عشقه دیگه نگو بدبینی;)
یعنی چی نیلوفر؟!
امید :D
مرسی نازبارون عزیز:)
 
سلام سلام من برگشتم.
همیشه و همه جا هم آدم خوب هست، هم آدم بد.
 
کلن آدمها دو جور هستن و لاغیر یا مرد هستن یا نامرد، در مورد مردان دیگر توی کتابها و داستانها و افسانه ها و تخیلات و آرزو ها و ... دست گودی هم درد نکنه فکر کنم خوب از خجالت شما دراومده برای روز (شوخی دارم میکنم ها شما قبلا هم این حرفها رو زده بودی) ... ولی خدایییش خیلی مردی ها
ببینم بنده ممنوع التصویر شدم، کامنتهای پایین من کو؟
 
Thanks
 
من دلم می خواد کسی که کامنت می ذاره ادبیاتی که من باهاش می نویسم رو یکم در نظر بگیره !!! فکر نمی کنم توقع زیادی باشه
 
کاملاًً کاملاًً با حرفات موافقم بوس بوس برای حرفهای منطقیت
 
its a good post and it based on reality which is the important point :) thanx for ur point of view :)
 
ok weblogam bad az recover shodane maghz va ehsaasaatam dobaare raah oftaad.boos
 
manam be in mardaye khub eftekhar mikonam!!
 
ghabli man budam!
 
باهات موافقم گل من. می دونی گاهی ما آدم ها چشمانمون رو می بندیم و بدون مطالعه هر چی که به ذهن مبارک میاد، بیرون می ریزیم. کاش این طوری نبود.

** این نیلوفر گل من کجاست؟ خدا رو شکر که بالاخره این جا پیداش کردم. دیدم وبلاگش رو بسته ناراحت شدم. خوبی عزیزکم؟
 
شخصا هیچ علاقه ای به مردونه زنونه کردن ندارم . هیچ وقتم نفهمیدم چرا زنا این همه سعی می کنن بگن بهشون ظلم شده . شاید اگه یه زن بودم می فهمیدم . فقط یه چیزو می دونم و اونم اینه که اگه مردی پیدا نمی شه که مشکلاتش رو سر بوق کنه دلیل بر این نیست که نداره . بازم شما که هر از چند گاهی با پا پیش می کشی . (چشمک) . فعلاً
 
enja rangesh avaz shode:D
nazare man ene ke mardani digar nadarim,,,marda mahiyateshun mesle hame
 
کاملآ درسته...مثل همیشه...واقعآ راست میگی عزیزم
 
ایول .... همه چیز توی این مملکت به صورت گه ترین حالت ممکن وارد می شه ... فمنیسم هم یکی شه ... الحمدلله فمینیست های ایرانی محض رضای خدا 5 تا نظریه فمنیستی متفاوت رو هم نمی تونن از بر بگن .... فمنیست ایران فقط پوسته است، مثل هزار چیز دیگه مون
 
Post a Comment<< Home

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Web Blog Pinging Service